Aktyvuotos anglies filtrai

Filtras su aktyvuotos anglies užpildu pašalina vandenyje esantį chlorą ir kitas ištirpusias organines medžiagas, panaikina blogą kvapą ir skonį, sumažina pesticidų ir herbicidų kiekį, kai kuriuos sunkiuosius metalus. Teršalų sulaikymas aktyviosios anglies paviršiuje vadinamas adsorbcija. Aktyvuota anglis pasižymi ypatingai dideliu porėtumu ir lyginamuoju paviršiaus plotu. Aktyvuotos anglies filtrai filtrai būna dviejų tipų: kasetiniai, automatiniai aktyvuotos anglies filtrai.

Kasetiniai aktyvuotos anglies filtrai

Kasetinį aktyvuotos anglies filtrą sudaro: korpusas, ir aktyvuotos anglies kasete. Filtras iš išorės atrodo kaip mechaninis kasetinis filtras. Aktyvuotos anglies kasetės būna dviejų tipų: presuotos anglies, granuliuotos anglies. Filtravimo kasetė keičiama atsižvelgiant į vandens suvartojimą, užterštumą, bei filtro dydį. Filtrai kompaktiški, telpa net po kriaukle, pigūs.

Automatiniai aktyvuotos anglies filtrai

Automatinį vandens filtrą sudaro: filtravimo kolona su užpildu (aktyvuota anglis, kvarcinis smėlis) ir automatinis valdymo vožtuvas. Filtrų prasiplovimą (regeneraciją) valdo vožtuvas iš anksto nustatytais laiko intervalais, kurių ilgis užprogramuojamas valdymo vožtuve atsižvelgiant į filtro dydį ir vidutinį vandens suvartojimą, bei vandens užterštumą.

Filtro montavimo vietoje būtina kanalizacija ir elektros instaliacija.