Atbulinis Osmosas (Reverse Osmosis) - vandens filtravimas pagrįstas vandens filtravimu panaudojant specialią membraną. Membrana praleidžia vandenį, bet nepraleidžia vandenyje ištirpusių cheminių elementų ir teršalų. Buitinė RO sistema yra pritaikyta sumontuoti virtuvinėje spintelėje po kriaukle ir sukomplektuota su visomis pajungimui reikalingomis medžiagomis. Vanduo, patenkantis vartotojui, yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų. Reverse osmosis valymo būdas pagrįstas vandens molekulių priverstiniu stūmimu per silpnai laidų audinį. Palyginimui - įprasta mechaninio valymo kasetė naudojama buityje yra 5-100 mikronų , RO membrana 0,0001 mikrono. Išfiltravus tokiu būdu vandenį pasiekiamas gana aukštas vandens švarumo lygis ir dar labai svarbu, kad filtravimui nenaudojami jokie chemikalai, vanduo nėra kaip nors kitaip nepageidaujamai paveikiamas.

Geriamojo vandens filtrai

Kas yra atvirkštinis osmosas? Osmosas - natūralus gamtos reiškinys. Šis procesas vyksta tarp visų gyvųjų organizmų, nes jie apsupti pusiau laidžiomis plėvelėmis. Tarp dviejų skirtingų skysčių koncentracijų esanti pusiau laidi plėvelė-membrana, praleidžia mažesnės koncentracijos skystį-tirpiklį į didesnės koncentracijos tirpalą. Membrana praleidžia tik tirpiklį t.y. tik gryną vandenį.

Atbulinio osmoso sistema išvalo vandenį nuo: Chloro > 97%; radioaktyvių elementų >90%; kalcio ir magnio >96%; naftos produktų >98%; nitratų ir nitritų >83%; aromatinių angliavandenių >98%; sunkiųjų elementų >97%; bakterijų >99%.

TIK ŠVARAUS VANDENS MOLEKULĖS PRAEINA PER MEMBRANĄ.

Atbulinio osmoso sistema išvalo vandenį nuo: Chloro > 97%; radioaktyvių elementų >90%; kalcio ir magnio >96%; naftos produktų >98%; nitratų ir nitritų >83%; aromatinių angliavandenių >98%; sunkiųjų elementų >97%; bakterijų >99%.

Techninės charakteristikos:

Vandens temperatūra (nuo+2°C iki +40°C)

Darbinis slėgis (nuo2,8 bar iki 6 bar)

Vandens druskingumas iki 2000 mg/l

Vanduo filtruojamas:

  1. Etapas: Mechaninis filtras 5 mikronų – pašalina smėlį, purvą, nuosėdas ir rūdis.
  2. Etapas: Aktyvios anglies filtras – pašalina organines priemaišas (chlorą ir jo junginius, bakterijas, herbicidus ir pesticidus, detergentus, fenolą ir radoną). Pagerina vandens skonį ir kvapą.
  3. Etapas: Mechaninis filtras 1 mikrono – pašalina kitas netirpias medžiagas.
  4. Etapas: Atbulinio osmoso sistema – pusiau pralaidi membrana, pats svarbiausias sistemos elementas. Membrana sulaiko organines ir organines priemaišas, ištirpusias nuosėdas, sunkiuosius metalus, nitratus, benzolą, fenolą, radioaktyvius elementus, bakterijas ir virusus. (Membrana „Filmtec“ 75 GAL našumo – 290 litrų per parą)
  5. Etapas: Vandens filtravimas per aktyvią anglį – pašalinamos ištirpusios dujos ir lakiosios dalelės, pagerinamas vandens skonis ir kvapas.
  6. Etapas: Vandens filtravimas per mineralizuojantį elementą - kasetė statoma po aktyviosios anglies kasetės, vanduo sotinamas mineralinėmis medžiagomis.