Vanduo dažnai būna užterštas mechaniškai, t. y. smėliu, moliu, rūdymis. Tokio vandens užterštumas matomas − vanduo neskaidrus, dėl to mechaniniai vandens filtrai naudojami pirminiam vandens valymui. Šie filtrai pašalina mechanines priemaišas, rūdis, purvo daleles, gerina ir saugo kitų filtrų darbą. Mechaniškai filtruotas vanduo yra skaidresnis ir švaresnis, dėl to pailgėja santechninės įrangos bei buitinių prietaisų eksploatacijos laikas.

Mechaniniai kasetiniai filtrai

Tai įvairaus tankumo filtrai įrengiami vandentiekio įvade. Kasetiniai filtrai parenkami pagal suvartojamą vandens kiekį, vandens užterštumo lygį, reikalingą vandens kokybę. Pagrindiniai kasetinių filtrų privalumai – didelis pralaidumas, užima nedaug vietos, paprastas filtravimo elemento pakeitimas, apsaugo automatinius filtrus ir vamzdynus nuo mechaninių priemaišų. Paprastas aptarnavimas.

Maišeliniai mechaniniai filtrai

Belgijos gamintojas CINTROPUR® garsėja aukščiausios kokybės produkcija.

Visi Cintropur pramoniniai vandens filtrai yra pagaminti iš aukštos kokybės sintetinių medžiagų. Filtravimo metu įsiurbiamas vandens srautas sukuria cikloninį sūkurį, kuris nusodina stambias daleles į filtro kolbos dugną, tokiu pricipu mažiau užnešamas filtravimo maišelis. Apačioje kolbos yra ventilis, kurio pagalba galima prapūsti filtrą ir iš apačios pašalinti susikaupusias stambias daleles. Komplekte yra slėgio manometrai prieš ir po vandens filtro, užterštumo lygui kontroliuoti.
Labai maži slėgio nuostoliai.

ModelisNW25NW32NW500NW650NW800
Pajungimo diametrasColis1"1 1/4"2"2 ½"3"
Maksimalus debitasm3/h6,55,5253555
Slėgio kritimasbar0,50,50,50,50,5
Darbinis slėgisbar1010101010
Maksimalus slėgisbar1616161616
Maksimali vandens temperatūraCo5050505050
IšmatavimaiAukštis, mm355540693693693
Plotis, mm230230240240240
 Kolbos skersmuo, mm124124187187187

Pentek, PBH maišeliniai filtrai Big Blue filtrai

Mechaninių maišinių filtrų PHB serija (Pentek) pagamintas iš lengvo, korozijai atsparaus polipropileno korpuso. Filtrai atsparūs įvairioms cheminėms medžiagoms, rūgštims. Filtras tinkamas geriamo vandens filtravimui. Susikaupusius nešvarumus galima išskalauti iš filtro, neardant jo, tiesiog atsukant sklendę esančia filtro apačioje. Taip pat filtro komplekte yra manometras, stebėti skysčio slėgiui viduje. Pigus bei paprastas filtro aptarnavimas.

ModelisPBH-410PBH-420
Pajungimo diametrasColis1" arba 1 1/2"1" arba 1 1/2"
Maksimalus debitasm3/h4,58,9
Slėgio kritimasbar0,50,5
Darbinis slėgisbar6,96,9
Maksimalus slėgisbar88
Maksimali vandens temperatūraCo3737
IšmatavimaiAukštis, mm340600
Plotis, mm183183
Kolbos skersmuo, mm180180


Praplaunami mechaniniai filtrai

Tai  novatoriškas produktas vandens filtravimo srityje. Daugkartinis filtras naudojamas mechaniniam vandens filtravimui.
Pašalina tokius nešvarumus kaip žvyras, smėlis, rūdys ir kitas priemaišas, kurios yra didesnės nei 50 mikronų. Nuosėdos kaupiamos filtro apačioje ir gali būti lengvai pašalinti tiesiog praplaunat filtrą. Tai daroma tiesiog atidarant vožtuvą filtro apačioje. Vanduo nubėgdamas žemyn išplauna taršalų dalelytes apkibusias tinklelį ir susikaupusias filtro indo dugne. Taip pat galima filtrą komplektuoti su el. Pavara, kuri periodiškai praplaus filtrą pagal laiką. Papildomai galima montuoti slėgio jutiklius, kurių pagalba filtras plaunasi automatiškai, pagal nustatytą slėgių skirtumą. Apkalkėjimo atveju, tinklelis išimamas ir praplaunamas nukalkintojais. Ši filtrų serija pasižymi labai kompaktišku dizainu leidžiančiu juos montuoti riboto priėjimo vietose. Paprasta filtro priežiūra.

Mechaniniai automatiniai smėliniai filtrai

Tai filtrai, kurių korpusai užpildyti skirtingų frakcijų užpildais( Aqua-Sand, Aqua-Gravel, Antracitas). Vanduo teka pro šį užpildą, kuriame sulaikomos skirtingų dydžių netirpios mechaninės priemaišos. Filtrai prasiplauna automatiškai, pagal laiką, arba slėgio skirtumą. Automatinį vandens filtrą sudaro: filtravimo korpusas su užpildu ir automatinis valdymo vožtuvas. Filtrų regeneraciją (prasiplovimą) valdo vožtuvas. Nepriklausomai nuo to, ar montuosite kitą vandens gerinimo įrangą, visuomet rekomenduojame sumontuoti mechaninį filtrą – jis apsaugos visą  vandentiekio sistemą bei vandenį naudojančią įrangą, technologines linijas, santechniką.

Pramoninių sistemų darbo rėžimai būna keli: Pertraukiamo rėžimo, nepertraukiamo rėžimo (paralele).

Pertraukiamas rėžimas, sistema sudaryta iš vieno filtravimo korpuso. Filtras dirba užduotą laiko intervalą. Pabaigęs užduotą laiko intervalą, filtras pereina į prasiplovimo stadiją. Plovimosi stadijos metu, filtravimas nevyksta, sistema nedirba.

Nepertraukiamo (paralelinis) filtravimo rėžimas, sistema sudaryta iš  keliatos filtravimo kolonų. Filtravimo kolonos pajungtos į sistemą lygiagrečiai, dirba į bendrą kolektorių. Filtrai plaunasi skirtingu metu, kad nenutraukti vandens filtravimo proceso.